Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Constructii si Urbanism -> Constructii si Urbanism
Întrebări
| Intrebarea nr. 2261 din data: 01-07-2008 pusa de Buzau Marin : · Solicit să-mi răspundeți dacă se are în vedere reabilitarea carosabilului de pe str. Voievod Moga. În prezent, după lucrările de canalizare, starea carosabilului este deplorabilă, sunt multe denivelări, există pericol de surpare și este mult praf.
Intrebarea nr. 2259 din data: 29-06-2008 pusa de Paunoiu Diana Maria : · As dori sa stiu exact numele strazilor care sunt in proiectul de restaurare din centrul istoric vechi, din zona Biserica sarbeasca.Sau mai precis daca str.Nicola Alexici si Iacob Cardos se afla in acest proiect. Va multumesc
Intrebarea nr. 2151 din data: 24-04-2008 pusa de gurban mariana : · As dori sa stiu si eu cand vor fi finalizate lucrarile de pe strada unde stau pentru ca aproximativ din februarie stam cu strada sparta. S-a reparat din ea cam 10 la suta dupa care s-au mutat in partea cealalta de strada, au finalizat si acum in loc sa termine si partea noastra s-au dus pe alte strazi pe care nici macar nu au fost incepute lucrarile. Pe strada nici macar masina de gunoi nu mai poate circula, avem mormane de pamant in fata caselor si fiecare parcheaza masina pe unde apuca. V-am scris in numele meu si in numele vecinilor, pentru ca tot asteptam si asteptam si auzim zvonuri de genul ca noi primii dar tot ultimii. Va multumesc.
Intrebarea nr. 2117 din data: 05-04-2008 pusa de mora mariana : · buna ziua este sambata ora 17 si jumatate, doua BMW-uri fac raliuri,intoarceri cu frana de mana si scartait de roti prin cartierul ALFA chiar langa parc nu este pacat de munca d-voastra, nu poate patrula un echipaj de politie macar la sfarsit de saptamana? dar nu din aceia care DACA A SUNAT CINEVA POLITIA SA VINA AU VORBIT LA TEL SI IN CATEVA SECUNDE AU DISPARUT cand a venit politia liniste. sper sa luati o masura de siguranta pentru noi daca nu cand o sa fie str. condurasilor gata o sa fie pista de raliuri. va multumesc anticipat sunt sigura ca o sa tineti cont de sugestiile si nevoile noastre
Intrebarea nr. 2115 din data: 04-04-2008 pusa de Ardelean-Budisan Adriana : · Buna ziua ,
Fosta alimentara Standard( de pe strada Revolutiei inainte de intrarea catre gospodarirea comunala ) si-a construit in spatele blocului o magazie metalica.As dori sa stiu daca acesta a fost construita legal.In cazul in care nu este legal construita as dori sa stiu daca acel teren poate fi concesionat sau inchiriat pentru crearea unei parcari necesara locatarilor blocului.
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 2261 din data: 01-07-2008 pusa de Buzau Marin : · Solicit să-mi răspundeți dacă se are în vedere reabilitarea carosabilului de pe str. Voievod Moga. În prezent, după lucrările de canalizare, starea carosabilului este deplorabilă, sunt multe denivelări, există pericol de surpare și este mult praf.
|
Raspuns din data de 04-07-2008 : Stimate domn, strada Voievod Moga (carosabil si trotuare), conform graficului de executie transmis de constructor, va fi reabilitata in cadrul obiectivului „Reabilitare strazi fara imbracaminti moderne din Municipiul Arad – cartierele Gradiste, Micalaca si Subcetate„ urmand a fi executate incepand cu luna august anul 2008.
Compartimentul Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2259 din data: 29-06-2008 pusa de Paunoiu Diana Maria : · As dori sa stiu exact numele strazilor care sunt in proiectul de restaurare din centrul istoric vechi, din zona Biserica sarbeasca.Sau mai precis daca str.Nicola Alexici si Iacob Cardos se afla in acest proiect. Va multumesc
|
Raspuns din data de 03-02-2009 : Stimata Doamna,
Ca urmare a intrebarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele :
La ora actuala se afla in studiu reabilitarea infrastructurii carosabilului din centrul istoric vechi al orasului, zona cuprinsa de la P-ta Romana si pana la str. Andrei Saguna. Dupa evaluarea acestui studiu in functie de buget se vor stabili strazile care vor intra in aceasta reabilitare.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2151 din data: 24-04-2008 pusa de gurban mariana : · As dori sa stiu si eu cand vor fi finalizate lucrarile de pe strada unde stau pentru ca aproximativ din februarie stam cu strada sparta. S-a reparat din ea cam 10 la suta dupa care s-au mutat in partea cealalta de strada, au finalizat si acum in loc sa termine si partea noastra s-au dus pe alte strazi pe care nici macar nu au fost incepute lucrarile. Pe strada nici macar masina de gunoi nu mai poate circula, avem mormane de pamant in fata caselor si fiecare parcheaza masina pe unde apuca. V-am scris in numele meu si in numele vecinilor, pentru ca tot asteptam si asteptam si auzim zvonuri de genul ca noi primii dar tot ultimii. Va multumesc.
|
Raspuns din data de 05-06-2008 : Stimata doamna, conform graficului de lucrari transmis de constructor, lucrarile de reabilitare a strazii Randunicii vor fi finalizate in cursul lunii iulie a.c.
Compartimentul Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2117 din data: 05-04-2008 pusa de mora mariana : · buna ziua este sambata ora 17 si jumatate, doua BMW-uri fac raliuri,intoarceri cu frana de mana si scartait de roti prin cartierul ALFA chiar langa parc nu este pacat de munca d-voastra, nu poate patrula un echipaj de politie macar la sfarsit de saptamana? dar nu din aceia care DACA A SUNAT CINEVA POLITIA SA VINA AU VORBIT LA TEL SI IN CATEVA SECUNDE AU DISPARUT cand a venit politia liniste. sper sa luati o masura de siguranta pentru noi daca nu cand o sa fie str. condurasilor gata o sa fie pista de raliuri. va multumesc anticipat sunt sigura ca o sa tineti cont de sugestiile si nevoile noastre
|
Raspuns din data de 20-05-2008 : Stimata doamna,
Urmare a sesizarii dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
Se vor intensifica patrularile in aceasta zona, urmand sa se ia masurile legale fata de cei care incalca normele privind circulatia pe drumurile publice.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2115 din data: 04-04-2008 pusa de Ardelean-Budisan Adriana : · Buna ziua ,
Fosta alimentara Standard( de pe strada Revolutiei inainte de intrarea catre gospodarirea comunala ) si-a construit in spatele blocului o magazie metalica.As dori sa stiu daca acesta a fost construita legal.In cazul in care nu este legal construita as dori sa stiu daca acel teren poate fi concesionat sau inchiriat pentru crearea unei parcari necesara locatarilor blocului.
|
Raspuns din data de 18-04-2008 : Stimata Doamna,
Urmare intrebarii dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
Magazia amplasata in spatele blocului situat pe b-dul. Revolutiei la nr.26-38(mag. Standard)a fost construita in urma cu mai multi ani. Terenul in cauza este domeniu public. In viitor se va amenaja o parcare publica in spatele blocurilor; exista o documentatie de urbanism (PUZ)- in faza de lucru, urmand a fi aprobata in Consiliul Local.
Centrul de Informare Cetateni.
|
Sus
|
|
|
|